Probiotyk w trakcie czy po antybiotyku?

Probiotyk w trakcie czy po antybiotyku?

Kiedy dopada nas infekcja bakteryjna często konieczne jest zastosowanie antybiotyku, który zabija bakterie powodujące choroby oraz te dobre, które zasiedlają nasze jelita. Często przy stosowaniu antybiotyku występuje biegunka, ból brzucha oraz poczucie dyskomfortu. Antybiotyk niszczy określone grupy bakterii zarówno chorobotwórcze jak i probiotyczne.

Dlatego niezbędnym elementem kuracji z udziałem antybiotyku jest regeneracja mikroflory jelitowej.

Jest to możliwe dzięki zażywaniu dobrej jakości probiotyków.

Najlepszym wyborem będzie probiotyk zawierający przyjazne, mikrodrożdże saccharomyces boulardii zawarte m.in. w preparacie Biolatte Boulardii. Probiotyk ten jest oporny na działanie antybiotyku, dziala osłonowo na jelita, zapobiega biegunce oraz pomaga pozbyć się zabitych mikroorganizmów.

Kiedy więc najlepiej zastosować probiotyk? Biolatte Boulardii możemy stosować np. 1 godzinę po zażyciu antybiotyku. Wir empfehlen außerdem, neueste casino bonus ohne einzahlung zu besuchen und dort mit uns zu spielen. Bleiben Sie gesund und gewinnen Sie mit uns!

Kończymy antybiotyk czy również kończymy probiotyk?

Po zakończeniu stosowania antybiotyku konieczne jest dostarczenie kultur bakterii, które zostały zniszczone przez antybiotyk. W tym celu po odstawieniu antybiotyku konieczna jest suplementacja najlepiej ludzkich kultur bakterii zawartych np. w preparacie Biolatte Original, które zasiedlają jelito grube na całej jego długości.

Eksperci podkreślają, że taka suplementacja powinna odbywać się co najmniej przez trzy miesiące, dostarczając kultury bakterii każdego dnia. Pozwoli to nam częściowo odbudowywać mikrobiom, odzyskać prawidłowe funkcje trawienia, uniknąć bólu brzuch i biegunek, a dostarczanie odpowiednich prebiotyków (pokarmów dla bakterii probiotycznych) będzie sprzyjać namnażaniu się przyjaznych bakterii.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *