Probiotyki w saszetkach czy w kapsułkach?

Probiotyki w saszetkach czy w kapsułkach?

Probiotyki występują w różnych formach, zazwyczaj w saszetkach lub pigułkach. Każda z tych form ma swoje zalety, dlatego trudno jednoznacznie wskazać, która forma jest najlepsza. Przyjrzymy się wspólnie argumentom przemawiającym za jedną oraz drugą formą.

Kapsułki są łatwe do przenoszenia oraz dawkowania odpowiedniej porcji np. w podróży, a także trudniej o ich uszkodzenie niż może się to zdarzyć w przypadku saszetek. Kapsułki mają to do siebie, że zawarta w nich substancja czynna nie dość, że jest bardzo ściśle wyliczona, to dodatkowo nie daje się w żaden sposób podzielić. Kapsułki są przede wszystkim łatwe w przechowywaniu i w transporcie. Załóżmy, że wyjeżdżamy na wakacje i starannie kompletujemy bagaż i jego częścią jest apteczka. Jeżeli zależy nam na jak najmniejszej wadze to kapsułki będą lepszym wyborem.

Czy zatem można jednogłośnie przyznać, że kapsułka jest wygodniejszą formą? Faktycznie, nie trzeba już jej rozcieńczać tak jak saszetki, jednak nie każdy lubi łykać tabletki. Tym bardziej kiedy mamy konieczność zażywania już kilku innych suplementów bądź leków do połykania. Patrząc na to z innej jeszcze strony, warto również sprawdzić skład otoczki pigułki. Nierzadko pozostawia on wiele do życzenia, a jednak zależy nam na przyjmowaniu zdrowych substancji. Nie wszyscy producenci stosują roślinne składniki do stworzenia otoczki, co może być problemem dla Vegan. W związku z wymienionymi wcześniej argumentami warto rozważyć zażywanie probiotyków w saszetkach. Zawierają one proszek z żywymi kulturami bakterii probiotycznych, co oznacza, że ​​są one aktywne i gotowe do użycia. Aktywacja probiotyku następuje od razu po rozpuszczeniu ich w wodzie. Dodatkowo saszetki zwykle są wolne od zbędnych dodatków w składzie, które jednak w przypadku kapsułek występują jako otoczka, która pomaga w porcjowaniu. 

Ostatecznie wybór formy probiotyków zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli chodzi o skuteczność to ważne jest, aby wybrać produkt z odpowiednią ilością oraz dobrej jakości szczepami bakterii probiotycznych, które będą odpowiednie dla danego celu oraz ogólnego zdrowia i samopoczucia. 

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *