Jak prawidłowo przyjmować probiotyki?
Nierzadko możemy wpłynąć na działanie probiotyku pozytywnie lub negatywnie tylko przez to, w jaki sposób go przyjmujemy i o jakiej porze. Przestrzegaj naszych wskazówek, a będziesz mieć pewność, że wykorzystujesz maksymalnie potencjał probiotyków z korzyścią dla zdrowia.
Jak prawidłowo przyjmować probiotyki?
Przy antybiotyku
Probiotyki zawierające Saccharomyces boulardii mogą być przyjmowane razem z dawką antybiotyku, ponieważ nie są wrażliwe na działanie antybiotyków. Bakterie kwasu mlekowego, aby były skuteczne należy stosować w jak największym odstępie od antybiotyku, czyli najlepiej w połowie czasu między jedną a drugą dawką antybiotyku. Przykładowo: 12:00-antybiotyk 15:00-probiotyk 18:00-antybiotyk.
! Ze względu na dziesiątkowanie bakterii kwasu mlekowego przez antybiotyki, poleca się stosować Sc. Boulardii w czasie antybiotykoterapii, zaś po jej zakończeniu bakterie kwasu mlekowego w celu uzupełnienia flory jelitowej.
Czas ma znaczenie
Sposób 1: na czczo, co najmniej 30 min przed śniadaniem.
Sposób 2: przed snem, co najmniej 2h po ostatnim posiłku.
Sposób 3: w ciągu dnia między posiłkami: minimum 2h po posiłku i 30 min przed kolejnym.
! Jedzenie działa buforująco na bakterie, których celem jest przykleić się do nabłonka jelitowego. Jeśli chcemy im to ułatwić, powinniśmy oddzielić posiłki od przyjmowania probiotyków.
Probiotyki dopochwowe ↓
- stosujemy je wyłącznie na noc. Nie należy używać ich podczas menstruacji, ani umieszczać obok probiotyku innych higienicznych akcesoriów jak tampon czy kubeczek menstruacyjny.
Szklanka wody
Najlepiej jest popijać probiotyk szklanką wody chłodnej lub w temperaturze pokojowej. Nie popijaj probiotyku gorącym napojem, czy alkoholem!
Ale nie należy go przyjmować bezpośrednio przed aktywnością umysłową. Na przykład kasyno online Slotogate. Nawet jeśli chcesz zagrać w najpopularniejszą grę https://slotogate.com/sv/slots/book-of-dead/
Probiotyki w proszku ↓
- należy je rozpuszczać tylko w płynie o temperaturze nieprzekraczającej 36 stopni Celsjusza. Może to być woda lub (w przypadku probiotyku dla niemowląt) mleko matki, albo mleko modyfikowane.